


&
Wypełnianie zmarszczek Kwasem Hialuronowym

Kwas hialuronowy (syntetyczny, specjalnie stabilizowany) to preparat przeznaczony do korekcji zmarszczek oraz modelowania ust i twarzy. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, dlatego jest to gwarancją bezpieczeństwa tego preparatu. Produkt nie zawiera żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, dlatego nie istnieje ryzyko wywołania reakcji alergicznej lub przenoszenia chorób międzygatunkowych. Zastosowanie go nie wymaga przeprowadzenia żadnych testów i pozwala na natychmiastowe wykonanie zabiegu. Preparaty kwasu hialuronowego mają postać przezroczystego żelu umieszczonego w jednorazowej, gotowej do użycia strzykawce. W zależności od producenta wyróżniamy: Restylane, Restylane Fine Lines, Perlane, Sergiderm, Matridex, Juvederm.
Dostępne preparaty różnią się gęstością. Gęstość dobierana jest w zależności od potrzeb:
- Gęstość standardowa służy do wypełniania płytkich zmarszczek, np. kurzych łapek, zmarszczek wokół ust.
- Preparat gęściejszy przeznaczony jest do korekcji zmarszczek na czole, między brwiami i zmarszczek na policzkach.
- Natomiast najgęstszy żel likwiduje głębokie, szpecące fałdy nosowo-wargowe.
Przebieg zabiegu
Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań . Zabieg ostrzykiwania twarzy może trwać od 15 – 45 minut, w zależności od wielkości obszaru poddawanego iniekcji.
Niektórzy Pacjenci odczuwają lekki dyskomfort spowodowany zabiegiem. Dla znieczulenia stosuje się krem znieczulający. Przy wypełnianiu ust wykonuje się niekiedy znieczulenie stomatologiczne.
Efekty
Preparat używany do zabiegu wypełnia zmarszczkę i nie ulega od razu redukcji, ale utrzymuje się w niej dłuższy czas (9-12 miesięcy). Po całkowitym wchłonięciu żelu nie pozostaje po nim w tkance żaden ślad. Większość pacjentów decyduje się na ponowny zabieg po upływie 6-12 miesięcy.
Natomiast powiększanie warg wymaga zwykle uzupełnienia po około 6 miesiącach.
Przeciwwskazania
- ciąża,
- okres lakatcji,
- zapalne stany skóry tj. trądzik, opryszczka,
- choroby immunologiczne,
- skłonność do koloidów, bliznowców,
- stosowanie leków antykoagulacyjnych (heparyny drobnocząsteczkowe, aspiryna).
Działanie niepożądane
Po zabiegu może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępują.
Zapisy i dodatkowe informacje: Katarzyna Grobarek +48 793-922-665